המלחמה שלא היתה

מצאתי את הפוסטר הזה בארכיון של http://adsoftheworld.com/

(זה מקום שאני אוהבת להיות תחת השם Hadrons. ) והתחלתי לחקור.

מסתבר שב-1988 החליטה חברת The body shop לצאת בקמפיין למודעות עצמית במיוחד בקרב גיל הטיפשעשרה על מנת למנוע את מחלת האנורקסיה, הבולימיה ושאר תופעות ההתבגרות שנובעות מדימוי עצמי נמוך במיוחד ומצווי אופנה שנחקקו בתודעה הציבורית ממלחמת העולם השניה עקב שינוי כובד המשקל מנשים לגברים רובם “עליזים” שהכתיבו את המראה השדוף הנערי. גלוי וידוע לכולם את המחלות הרעות שנובעות מכך, אך איש אינו פוצה פה .

יתרה מזו, נראה שאימצנו לנו את הגישה, וחברת  MATTELהגדילה לעשות ושיווקה לנו את ה”ברבי”. כן, אותה דמות מעוותת  לדימוי הנשי שלנו. אותה דמות גבוהה  בכ- 30%  מהאישה הממוצעת, רזה בכ-50% מהאישה הממוצעת ויש לה היקף מותנים של ילדה לפני קבלת המחזור ובל נשכח שהחמוקיים שלה שופעים. כן. לא קיימת, אבל מה שכן קיים זוהי תעשיה הקוסמטיקה וניתוחי הפלסטיקה ותחליפיהם הזולים לחלקי חילוף משובחים שעומדים לרשות הנשים/נערות שחשקה נפשן לאמץ את ה”לוק” המבוקש, במיוחד לאחר שהשקיעו את מיטב מירצם בדיכוי התיאבון ואיבוד המחזור הנשי.

רובי – השופעת הוצעה כבובה שאמורה לשנות את התפיסה המעוותת הזאת עם אמירה שיופי הוא לא רק בעיני המסתכל, אלא שכל גוף הוא יפה. יתרה מזו, כמו שהסלוגן החכם מצביע (וקשה להתווכח עם עובדות ) שרק מספר מאד מצומצם של נשים בעולם באמת נראה כך, והרוב הוא לאחר ניתוחים והרעבות עצמיות, ובדרך כל הסבל היזע והדמעות… בואי תלמדי לאהוב את הגוף שלך כמו שאת, אבל לפני כן, תרפאי את המחשבה, את הנפש.

בשפת היום יום, הניחי למירוץ המטורף להכתיב לך את החיים שלך, שמרי את עצמך ואת הייחוד שלך.

נחשו מה, לא רק שהקמפיין נאסר ופה לא אכנס לפוליטיקה התעשייתית והחלפת הכסף והתביעות הפסודו- לא חוקיות על פניו על מנת לא לקבל תביעת נגד של חברת הענק (משהו שמזכיר קרטל סמים לפחות…), אלא מספר לא מבוטל של ילדות “קיבלו טראומה” לפי גרסת הוריהם על הבובה הדוחה הזו.

שום ילדה לא רצתה לאמץ את המראה החדש של הבובה, כ”איידול” למראה שלה לכשתגדל.

ההנהלה התבקשה להסיר את כל הפוסטרים וכל הבובות מפגיעה ברגשות הציבור.

המלחמה לא התחילה, היא הסתיימה עוד בשבוע הראשון.

אף אחד לא יכול היה להרים את הכפפה ולהציל את רובי או את הילדה שלו בעוד כמה שנים, והמשכנו את מעגל הכסף של היופי הנכסף, תעשיית הדיאטות למינהן, הניתוחים הפלסטים, התותבות הסיליקוניות והזרקות הבוטוקס ותעשית הקוסמטיקה והיופי על ענפיהן השונות.

אני מצדיעה פה לרובי. בשקט, כמובן.

 

 המתחרה :-)

Btw I found in you tube http://www.youtube.com/watch?v=31Ajvix6DXs&feature=related

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>